7

اوتیسم در جمعیت بزرگسال

  • کد خبر : 1983
  • 26 دی 1399 - 19:53
اوتیسم در جمعیت بزرگسال

اوتیسم در جمعیت بزرگسال اوتیسم در جمعیت بزرگسال: پژوهش ها در زمینه اختلالات طیف اوتیسم، بیشتر روی کودکان انجام شده و در محدوده سنی بزرگسالان، تحقیقات اندکی در دسترس است. تشخیص اوتیسم در جمعیت بزرگسال تشخیص اوتیسم در بزرگسالی می تواند کاری دشوار و چالش برانگیز باشد؛ به صورتی که فراوانی قابل توجهی در خصوصیات […]

اوتیسم در جمعیت بزرگسال

اوتیسم در جمعیت بزرگسال: پژوهش ها در زمینه اختلالات طیف اوتیسم، بیشتر روی کودکان انجام شده و در محدوده سنی بزرگسالان، تحقیقات اندکی در دسترس است.

تشخیص اوتیسم در جمعیت بزرگسال

تشخیص اوتیسم در بزرگسالی می تواند کاری دشوار و چالش برانگیز باشد؛ به صورتی که فراوانی قابل توجهی در خصوصیات افراد اوتیستیک، در بین افراد با بهره ی هوشی طبیعی دیده می شود.

به نظر می رسد پزشکان و روانپزشکان و روانشناسان هم چنان با ظرافت های موجود در جامعه ی آماری اوتیسم بزرگسال آشنایی کامل و زیادی ندارند و موارد ثبت شده در بخش ها و درمانگاه های روانپزشکی بزرگسال، خیلی پایین است.

ویژگی های بزرگسالان اوتیسم

یکی از مشخصه های اوتیسم بزرگسالی طیف علاقه محدود آن ها می باشد؛ بسیاری از بزرگسالان اوتیستیک در مورد موضوعات خاص اطلاعات خوبی دارند: مانند وسایل نقلیه و حمل و نقل، ورزش، کامپیوتر و بسیاری موارد دیگر.

 تمرکز بیش از حد بر روی یک موضوع می تواند برای آن ها بسیار لذت بخش باشد؛ اما همین مساله می تواند بر رشد مهارت های رفتاری و اجتماعی و سازگارانه فرض مخل بوده و ظرفیت های اجتماعی فرد را در طی زمان کاهش دهد و رفته رفته فرد منزوی تر و وسواسی تر گردد.

برای جلوگیری از منزوی تر شدن بزرگسالان اوتیسم چه کنیم؟

برای تعدیل این امر، شرکت در کارهای گروهی و مواجه شدن با نظرات گوناگون افراد گروه و فعالیت های مورد علاقه اما به صورت کلی تر برای افراد بزرگسال ضروری به نظر می رسد.

 افراد بزرگسال برنامه هایی را که دارای قوانین و قرارداد هستند به برنامه های سطح پایین تر ترجیح می دهند. در واقع آن ها تمایل دارند که با افزایش سنشان، در  فعالیت هایی شرکت کنند که هم سو با تقویت اعتماد به نفس در جامعه و متناسب با سن و فرهنگشان باشد.

 

در برخورد با افراد بزرگسال اوتیستیک، شرح هدف فعالیت اهمیت بیشتری پیدا کرده و آن ها خواستار برنامه ها و فعالیت هایی هستند که کاربردی تر بوده و هدفمند تر باشد.

آن ها با بزرگ شدن، از داشتن دوست و رفیق هر چند تعداد اندک شاد می شوند و در بعضی موارد می توان شاهد هم رنگی آن ها با همدیگر در گروه بود.

برای تکمیل این مبحث، به نتایج مطالعه همه گیرشناسی ژنتیکی می توان اشاره کرد، به طوری که محققان پی بردند؛ رفتار اجتماعی توام با ویژگی های اوتیستیک پدیده ای شایع است و در جامعه توزیعی پیوسته دارد. بنابراین برای درک بهتر این مساله بهتر است به جای صرفا برچسب زدن، علایم افراد را از روی طیف و از نظر کمی در نظر بگیریم.

تشخیص وقتی می تواند مفید و ثمر بخش باشد که حمایت ها و آموزش ها در بزرگسالی همچنان ادامه یابند.

حمایت از بزرگسالان اوتیسم

با استفاده از روش های مختلف حمایتی می توانیم روند عادی سازی را سرعت بخشیم. یکی از روش های حمایتی می تواند استخدام پشتیبانی شده باشد؛ به این صورت که هم از فرد مبتلا و هم از کارفرما حمایت صورت گیرد.

طبق بررسی هایی که انجام شده ویژگی اوتیستیک در بزرگسالان مرد بیشتر از زن می باشد و این نکته لزوم اهمیت حمایت های بیشتر و تخصصی تر را در زمینه مشاغل افراد جنس مذکر را متذکر می شود.

 

لینک کوتاه : https://azarac.ir/?p=1983

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.