15

فعالیت های انجمن

  • 19:03
  • 19 آبان 1399

” انجمن اوتیسم آذربایجان ”  در سال ۱۳۹۶ از سوی سازمان بهزیستی با شماره ثبت ۴۲۸۱ تاسیس و در سطح استان آذربایجان شرقی معرفی شد.

امروز انجمن در قـالب یک سـازمان مردم نهاد با انگیزه والای کمک به هم نوع به حمایت همه جانبه از کودکان (اوتیسم زیر ۱۴ سال) و جوانان (بالای ۱۴ سال ) اوتیستیک و خانواده‌های آنـان می پردازد و در سه حوزه خیریه، توانبخشی و تحقیق و آموزش فعال است.

خیریه

“انجمن اوتیسم آذربایجان” با کمک‌های مردمی اداره می‌شود و تنها با اتکا به این نوع مشارکت‌ها، موفق به حمایت همه جانبه از ۶۰۰  خانواده دارای فرزند اوتیسم تا پایان سال ۹۸ در سطح استان آذربایجان شرقی، تاسیس پارک اوتیسم در تبریز و تاسیس تنها مرکز اوتیسم بالای ۱۴ سال کشور در تبریز شده است.

این مرکز توانبخشی که در تبریز، خیابان بهارغربی بنا نهاده شده، حاصل فعالیت انجمن اوتیسم آذربایجان برای گسترش ارایه خدمات حمایتی و درمانی با بالاترین سطح کیفی به کودکان اتیسم می‌باشد. بخش خیریه انجمن در دو حوزه خدمات حمایتی و جلب کمک های مردمی  فعالیت می‌کند.

بخش خدمات حمایتی انجمن به توزیع خدمات حمایتی در مراکز توانبخشی‌ دیگر می‌پردازد.

بخش جلب کمک‌های مردمی به کسب عواید می‌پردازد.

در بخش خیریه عواید حاصل از مشارکت‌های مردمی تبدیل به خدمات حمایتی و درمانی برای کودکان و جوانان اوتیستیک می‌شود.

توانبخشی

“انجمن اوتیسم آذربایجان” از سال ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۹۶ خدمات توانبخشی را برای کودکان اوتیستیک ارائه کرده است. و از سال ۱۳۹۶ با تاسیس مرکز روزانه پیش حرفه ای حرفه آموزی اوتیسم سینا تنها مرکز اوتیسم بالای ۱۴ سال کشور توانسته علم و تجربه خود را در راه خدمت به نوجوانان و جوانان اوتیستیک به سمت هدف متعالی بهبود شرایط جسمی، روحی و معیشتی جوانان اوتیسم کشور متمرکز کند.

“مرکز اوتیسم سینا” مجهز به بخش های توانبخشی چون کاردرمانی، گفتاردرمانی، رفتاردرمانی، حرفه آموزی، هنردرمانی و نیز باشگاه اختصاصی اوتیسم است. “مرکز اوتیسم سینا” در سال ۱۳۹۹ از سوی سازمان بهزیستی به درجه یکم خدمت رسانی نائل گردیده است.

تحقیق و آموزش

فعالیت های تحقیقاتی انجمن به صورت مستقل در بخش “پژوهشکده انجمن اوتیسم آذربایجان” و هم به صورت همکاری با سایر سازمان‌های مرتبط داخلی و بین المللی و موسسات و سازمان‌های مشابه، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی در داخل و خارج ایران انجام می‌شود.

هدف از فعالیت در حوزه تحقیقات به منظور پیشرفت برای کسب دانش روانشناسی و روانپزشکی در جهت بهبود شرایط زندگی کودکان و جوانان اوتیسم سراسر جهان است.

با آغاز فعالیت یک مرکز اوتیسم بالای ۱۴سال در ایران، داده‌های علمی تولید می‌شوند که می‌توانند زیر بنای تحقیقات علمی برای ارتقای اثربخشی روند بهبود باشند. 

لینک کوتاه : https://azarac.ir/?p=1531
  • دیدگاه‌ها برای فعالیت های انجمن بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.