20

معرفی انجمن

  • 13:36
  • 15 شهریور 1399

انجمن حمایت از بیماران اوتیسم شفق آذربایجان با نام اختصاری “ انجمن اوتیسم آذربایجان ”  از سال  ۱۳۸۴ بطور غیررسمی فعالیت خود را در سطح تبریز با هدف ارائه خدمات به  کودکان و جوانان اوتیستیک آغاز کرد.

این انجمن با معرفی اوتیسم در سطح کشور به عنوان اولین انجمن اوتیسم کشور رسما از سال ۱۳۸۶ با شماره ثبت ۹۲۰  و با نام “خیریه انجمن اوتیسم تبریز” از سوی سازمان بهزیستی در تبریز – خیابان عارف تاسیس و معرفی شد.

این انجمن در قـالب یک سـازمان غیر انتفاعی- غیر دولتی فعالیت همه جـانبه خود را در جهت حمایت از کودکان اتیسم زیر ۱۴ سال و خانواده‌های آنـان آغاز کرد.

اما در جهت گسترش خدمت رسانی به شهروندان ضمن تغییراتی در اهداف و روش های خدماتی در سال ۱۳۹۶ ” انجمن حمایت از بیماران اوتیسم شفق آذربایجان ” از سوی سازمان بهزیستی در تبریز – خیابان بهار غربی تاسیس و معرفی شد.

در قـالب یک سـازمان غیر انتفاعی- غیر دولتی فعالیت همه جـانبه خود را جهت حمایت از کودکان و جوانان اوتیسم در تمامی سنین و خانواده‌های آنـان آغاز کرد.

در طـول سال ها فعـالیت، انجمن اوتیسم آذربایجان بـا بهره‌گیری از کمک‌های انسان دوستانه سروران خیرخواه، همراهی مدیران نیک اندیش و تلاش نیروهای داوطلب خود، به موفقیت‌های چشمگیری در حوزه‌های امور خیریه، بهبود و تحقیقات مرتبط با “اوتیسم” دست یافته است و به یکی از قطب‌های بهبود اوتیسم کشور در ایران تبدیل شده است.

انجمن اوتیسم آذربایجان تا پایان سال ۹۹

در سه بخش و یازده واحد مجزا بصورت تخصصی به عنوان پیشروترین و توسعه یافته ترین انجمن اوتیسم  در ایران در حال فعالیت است.

این انجمن به ۴۰۰ خانواده اوتیسم  در سطح استان آذربایجان شرقی خدمات ارائه می کند.

خانواده بزرگ انجمن اوتیسم آذربایجان از اقشار مختلف مردم متشکل شده است.

که طی ۱۶ سال خدمت رسانی این انجمن را شناخته و برای حمایت از کودکان و جوانان اوتیسم آذربایجان گرد هم جمع شده اند.

خانواده بزرگ ما حمایت ارگان های بزرگ همچون بازاریان، شهرداری، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه تبریز، اداره کل آموزش و پرورش و دانشجویان را همراه داشته است.

که خود افتخاری بزرگ و در شان انجمن اوتیسم آذربایجان است.

 

لینک کوتاه : https://azarac.ir/?p=1057
  • دیدگاه‌ها برای معرفی انجمن بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.